Pravidla Krhanické hadice 2010

20. 5. 2010

Soutěžní družstvo je 7 členné. Na startovní čáře je umístěna 10 metrová hadice ,,C“ a proudnice pro každého člena družstva. Po odstartování každý člen uchopí proudnici a hadici, rozhodí hadici, připne proudnici a běží roztáhnout hadici s již připojenou proudnicí, kterou položí napřed kuželem. Oběhne kužel. Poté odepne proudnici a smotá hadici ( viz obrázek správně smotané hadice). S hadicí a proudnicí běží zpět na startovní čáru, kde odloží náčiní stejně jako bylo při startu. Každý člen přeběhne na startovní čáru požárního útoku. Po doběhnutí posledního člena družstva provede celé družstvo hromadný start útoku z připraveného vozíku PPS-12. Pro družstvo žen je mašina už připravena na místě na základně. Jinak všechny hadice, klíče, savice atd. je umístěno ve vozíku do kterého si družstvo nářadí srovnalo před začátkem disciplíny libovolně. Útok by měl být dle směrnic požárního sportu ( povoleno i dle Bojového řádu ).  Čas se měří od motání hadic ,,C“ až do shození obou kuželek ( plechovek).

Zabezpečené nářadí (SDH Krhanice): 7ks- 10m hadice ,,C“ a proudnice, vozík PPS-12, základna, nádrž na vodu, koberec proti rozmočení trávníku a terče

Soutěžící družstvo si zabezpečí nářadí na požární sport!

Uklizení nářadí po útoku: dopravní a útočné vedení bude staženo na pravou stranu ve směru útoku, aby se zabránilo promáčení tratě.

Trestné body:

·      Nepřipojení proudnice-5 sekund

·      Špatné smotání hadice ( koncové spojky hadice musí být od sebe vzdáleny méně než  je průměr smotané hadice!!!- viz obrázek)-5 sekund

·     Neoběhnutí kužele- 5 sekund

·     Nevrácení hadice a proudnice na vyznačené místo- 5 sekund