zpráva o činnosti za rok 2009

1. 1. 2011

zpráva o činnosti za rok 2009:

V roce 2009 bylo evidováno: 25 chlapců do 18ti let věku, 17 dívek do 18ti let věku, 40 žen a 31 mužů.

Počet zásahů v r. 2009: 2; jeden planý, druhý proběhl dne 21.3.2009 hořel lesní porost a tráva v Krhanicích; schválili jsme si koupi PS 12 (15)v hodnotě cca 30 tis. Kč v roce 2009 se nákup neuskutečnil.

Technika:
DA 12 - Avia A 30:
V roce 2009 dostala naše obecní Avie novou baterii a oba nové přední pláště. Výměnili jsme diferenciál (s uzávěrkou), opravili stěrače, starter (vyčištění, výměna uhlíků), výměnili žhavící patrony, výměnili zadní pláště (sice na jeté, ale s cca 65% hrubého vzorku. Lepší než stávající silniční vzorek cca 30%). Tak to by byly takové ty podstatnější opravy. Samozřejmě před technickou kontrolou následovalo celkové promazáni a zběžná prohlídka celkového stavu vozidla.
CAS 25 Škoda 706 RTHP Oprava – trambus:
V roce 2009 byl opraven náš obecní trambus v Benešove Na Bejkárně. Vyměněno bylo: těsnění pod hlavou, komplet spojka i přítlačný talíř a také oběžné kolo (vylámané zuby). Bohužel jsme museli ještě doopravit posilovač řízení, protože propouštěl vzduch, který pak podstatně scházel při brždění a řízení.
Po zdařilé žádosti o dotaci v rozmezí cca 150 000 Kč byla v průběhu léta do konce podzimu dokončena přestavba stávající nástavby.

Složení výboru v roce 2009:
funkce: jméno:
starosta Štefan Vatecha
jednatel Ing. Kateřina Baláčková
velitel Karel Hubínek
zástupce velitele Tomáš Kratochvíl
strojník Tomáš Kratochvíl
referent materiálně technický Stanislav Röth
referent mládeže Miloslav Padevět st.
referentka žen Marie Krejzarová
kronikářka Lucie Váňová
hospodářka Petra Sýkorová; Edita Jarošová
referent na úseku prevence Jan Baláček
referent na úseku ochrany obyvatelstva Karel Boháček ml.
revizní komise: Martin Jiřička
Olga Tesaříková (Srdínková)
Edita Jarošová; Kamila Bicková

Ostatní činnost:
Tréninky družstev venku začaly již v březnu. Počasí ale moc nepřálo, a tak se vše posunulo až na duben. Počasí se podepsalo na malé účasti, ale i tak to bylo pěkné.
Tréninky jsou pravidelně každý pátek, začínají děti, po nich jdou na řadu ženy, pak muži.

8.května se na zdejším hřišti konalo jarní kolo dětské soutěže-Plamen. Chtěla bych tímto poděkovat vedoucím děvčatům, která připravila děti k soutěži.Kateřině Baláčkové, Editě Jarošové, Petře Sýkorové, Ivě Vatechové ml. Při soutěži také pomáhala:Věra Padevětová st., Ivana Vatechová st., Marie Krejzarová. Jako zdravotník Kamila Bicková. Při výdeji jídla Hanka Dvořáková a Eliška Dvořáková. Naše děti – zúčastnilo se jich 30 ! - se umístily na 10.,6., 5. místě.

16.května proběhla okrsková soutěž mužů a žen v Peceradech. Za okrsek Týnec se zúčastnila dvě družstva žen. Chářovice a Krhanice. Útok proběhl ve složení: Kateřina Baláčková, Edita Jarošová, Iva Vatechová ml., Lucie Vánová, Věra Padevětová st., Kamila Bicková a Marie Krejzarová. Při útoku nám však selhala technika, a tak se útok nezdařil. Běh na 100m.si zaběhla Iva Vatechová ml., Dana Eichlerová, Lucie Váňová, Edita Jarošová, Marie Krejcarová a za muže T. Kratochvíl, P. Kmošek, Jakub Moláček a Martin Jiřička. Po celkovém hodnocení jsme zůstaly druzí. Našim mužům (K. Hubínek, J. Baláček, K. Boháček, T. Kratochvíl, M. Jiřička, K. Tesařík, J. Seidenglanz) skvěle sedla voda, ale bohužel se jim rozpojilo ,,B,, u rozdělovače. I po rychlém opětovném připojení jsme už věděli, že se neumístí na dobrém místě – skončili jako 5. Také to tak dopadlo, ale jak se říká: ,,Hlavní není vyhrát, ale zúčastnit se,,.

13.června se konala Krhanická Hadice. Naši mladí hasiči nám také předvedli povedený útok. Z žen se zúčastnila dvě družstva.Lešany a Krhanice. Kvůli pracovním povinnostem se družstvo nesešlo úplné. Vytvořily jsme smíšené družstvo ve složení: Věra Padevětová st., Marie Krejzarová, Edita Jarošová, Lucie Vánová, Iva Vatechová ml., Štefan Vatecha, Miloslav Padevět ml. Útok se vydařil, ale Lešany byly lepší. Naši muži získali 1. místo.

4.7.09 v Břežanech – Břežanský fofr. Muži se umístili na 6. místě, ženy na 8.

Byli jsme přítomni na akci 95 let Kamenného Újezdce, kde naši mladí hasiči předvedli předpisový útok (jako jediný sbor, v nejbližším okolí, máme mladé hasiče, proto jsme byli požádáni o ukázku jejich zdatnosti).

Dále jsme byli 11.7.2009 v Pňovicích na 120. výročí založení sboru.
Naši mladí hasiči se zúčastnili podzimního kola hry Plamen v Jankově- Mladší družstva Krhanic se v celkovém pořadí umístila na pátém místě (z celkem dvanácti družstev) a starší tedy zazářili na 17 místě z 18-ti družstev. Starší mají téma k zamyšlení a spoustu snahy před sebou - tedy pokud chtějí příště lepší výsledek. A všichni hlavně víme, kde hledat rezervy...
V průběhu roku jsme pomáhali s renovací a přestavbou hasičské zbrojnice.

Společně s našim místním soukromým zemědělcem F. Mikolášem jsme pořádali Posvícenskou zábavu, vč. oslav konce hosp. roku. Tímto děkujeme F. Mikolášovi za finanční pomoc při pořádání akce.

Pořádali jsme měsíčně pod vedením M. Padevěta st. turistické výlety, které se dají hodnotit jako velmi zdařilé.

Letos jsme byli s dětmi na 2 výletech.

Tradičně jsme pořádali stavění májky, pálení čarodějnic, kácení májky a také jsme s našimi mladými hasiči myli techniku a čistili požární nádrž.

Dále jsme pořádali a zabezpečovali společně s dalšími organizacemi v obci Dětský den, Sokolské hasičení aneb hasičské sokolení, rozsvěcení vánočního stromu a Silvestr.