Jdi na obsah Jdi na menu

Seriál Tábor 2009, díl 7., oheň a boj

2. 9. 2009

Je jasné, že lovci musí umět spoustu dovedností, aby měli v divočině šanci na přežití. Jednou z těch důležitých je rozdělat oheň. Žádný problém – řeklo by se. Ale ruku na srdce, kdo z Vás umí rychle rozdělat oheň na tři sirky za každého počasí, bez papíru a PEPA,  jenom za pomoci třeba nože? Zkuste to a uvidíte sami, že to není až tak běžná dovednost. Ale rozhodně je to dovednost, jaká se i v běžném životě může leckdy hodit. Lovecké oddíly mezi sebou v rozdělání ohně soutěžily. Úkol byl jasný: „co nejrychleji rozdělat oheň pod připravenými provázky, kdo dříve provázek přepálí, ten vyhrává. Skupina se nesmí rozdělit, k dispozici je jenom lopatka, vlastní ruce a pět sirek“.  Lovci se snažili, pro dřevo běhali, oheń zapalovali a následně znovu zapalovali když uhasnul, pak zas na dřevo – protože napoprvé si přinesli málo, zkrátka organizační chaos. Po úporném úsilí se nakonec všem třem oddílům povedlo provázek přepálit. Ale byla to fuška. A pár cenných zkušeností….

Tady koukněte, jak to bylo a kdo vyhrál: http://mirazkrha.rajce.net/006-zkouska_ohnem

.

.

Každý den byla hostina! O takových dobrotách se dávným lovcům ani nezdálo. No řekněte sami, třeba takové steaky s hranolkami, nebo svíčková s knedlíkem, bramboráky, smažák, kuře na paprice a spoustu dalších dobrot – to opravdu není běžná věc – v takovýchto polních podmínkách. A zato vděčíme především naší kuchařce Radce, která rozdávala úsměvy v kuchyni od rána do večera.

No jen se podívejte: http://mirazkrha.rajce.net/007-jedli_jsme_same_dobroty

.

.

Poplach v táboře! V kopcích jsou bojovníci nepřátelského kmene. Musíme jít naproti a včas je přemoci. Chyťte je držte je, svažte je, mučte je….. Ale trefit cizí lovce bojovými koulemi bylo těžší, než všichni čekali.

Foto: http://mirazkrha.rajce.net/008-boj_s_lesnim_kmenem

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář